Soubory PDF


Tizian, Svatá rodina s pastýřem, 1510

Soubory jsou řazeny abecedně podle příjmení tvůrců.

Podkladem pro zde nahrané soubory ve formátu PDF jsou soubory .mscz. Soubory byly vytvořeny a jsou proto přehrávatelné (a upravovatelné) v notačním editoru MuseScore. Ve směšovači tohoto notačního editoru můžete stanovit sólo pro vybraný part, například soprán, a přehrávat jen ten, nebo vybrané party a poslouchat jen ty.

Na disk vašeho osobního počítače z těchto stránek stažený soubor PDF zobrazí každá k jeho otevření určená čtečka tohoto formátu. Takovou jsou například programy Adobe Reader (pro operační systém Windows), Ocular, qpdfview a další (pro operační systém Linux apod.).

Soubor uložíte na disk svého počítače tak, že na stránce najedete ukazovátkem myši na jej představující obdélníček a klepněte na něj pravým tlačítkem myši (stiskněte pravé tlačítko). V nabídce vyberte příkaz Uložit odkaz jako... (či podobný) a potvrďte po otevření dialogového okna se souborovým systémem vašeho počítače uložení souboru do zvoleného umístění.

Noty také můžete nechat zobrazit hned ve vámi používaném prohlížeči internetu. Po klepnutí na "velké tlačítko" s textem Stáhnout jsou v prohlížeči zobrazeny dle jeho nastavení v (nové) kartě (listu, záložce).

Jacopo Tintoretto, Zmrtvýchvstání Ježíše Krista, mezi 1579 a 1581